Warning: Use of undefined constant HTTP_HOST - assumed 'HTTP_HOST' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/23520/stavebniodbornik_cz/www/wp-config.php on line 57

Warning: Use of undefined constant HTTP_HOST - assumed 'HTTP_HOST' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/23520/stavebniodbornik_cz/www/wp-config.php on line 58
Užitkový vůz musí odpovídat vašim potřebám a účelu jeho použití – StavebníOdborník.cz

StavebníOdborník.cz

Online magazín o bydlení a stavebnictví

Užitkový vůz musí odpovídat vašim potřebám a účelu jeho použití

Máte firmu a potřebujete zařídit rozvoz zboží či přepravu materiálu ve vlastní režii? Nejspíš jste se tedy dostali před otázku, který vůz je pro vás nejvhodnější a jak vysokou částku do jeho nákupu budete muset investovat. Odpověď není úplně jednoduchá. Záleží totiž na tom, co od užitkového vozu očekáváte. Na trhu je dostupná celá řada nejrůznějších variant, typů a velikostí. Jsou to dodávky, furgony, vany, minibusy, pickupy nebo přívěsy. Podle toho, co s vozidly zamýšlíte, je dobré zvolit odpovídající variantu.

Ačkoliv většina podnikatelů obvykle dává přednost ojetým vozům z důvodu nižší pořizovací ceny, velmi často, jak se říká, spláčou nad výdělkem. Tyto ojetiny totiž často ukrývají celou řadu závad, které nejsou na první pohled vidět a o kterých možná neví ani sám prodejce. Tyto závady jsou pak takovou černou dírou na peníze, protože neustále opravujete a opravujete. Proto je mnohem lepší nápad dát přednost raději vozu novému, který si můžete pořídit třeba na leasing.

V úvahu je třeba vzít i řidičské oprávnění

Před výběrem konkrétního typu vozu je třeba si položit základní otázky. Budu v něm přepravovat lidi, odolný materiál nebo potraviny? Jak velký a hlavně těžký náklad bude auto převážet a na jak dlouhé vzdálenosti? Bude stačit dodávka, anebo bude náklad delší a využijete spíš valník? To jsou všechno kritéria, která je třeba vzít v úvahu.

V případě přepravy lidí oceníte užitkové vozy jako minibusy, případně furgony, což jsou dodávky s propojeným prostorem řidiče a nákladní části. Pro přepravu potravin zase oceníte dodávku vybavenou chladicím zařízením a pokud potřebujete i mrazák, lze nákladní prostor rozdělit na dvě části pro chlaďák i mrazák. Přeprava dlouhých kusů materiálu, jako jsou stavební lešení, různé tyče, prkna či profily se hodí jak dodávka, tak i dlouhý přívěs. Musíte mít ale na paměti, že na přívěs musí mít řidič oprávnění skupiny E. Pokud zvolíme automobil nad 3,5 tuny, je třeba mít řidiče s oprávněním skupiny C a také profesním průkazem. I to je součástí úvah o druhu pořízeného automobilu.

Technické vybavení vozu se promítne v ceně

Další věcí je samozřejmě technická výbava konkrétního vozu, která jednak zajistí bezpečnost řidiče a jednak usnadní jeho práci. Auto může být vybaveno dálkovým centrálním zámkem, otočné panty s možností otevření až do úhlu 270°, i dodávka může být vybavena tažným zařízením, které tak umožní připojit ještě dodatečný přívěs a podobně. Všechna tato výbava, stejně jako prestiž značky, bezpečnostní výbava či komfort řidiče se nutně odrazí na ceně vozu.

Prodej užitkových vozů je ale obor, kterým se zabývá celá řada odborných firem, jejichž vyškolení pracovníci poradí s výběrem vozu přímo na míru vám i vašemu podnikání.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..