Warning: Use of undefined constant HTTP_HOST - assumed 'HTTP_HOST' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/23520/stavebniodbornik_cz/www/wp-config.php on line 57

Warning: Use of undefined constant HTTP_HOST - assumed 'HTTP_HOST' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/23520/stavebniodbornik_cz/www/wp-config.php on line 58
Terasa, to pravé místo pro setkávání – StavebníOdborník.cz

StavebníOdborník.cz

Online magazín o bydlení a stavebnictví

Terasa, to pravé místo pro setkávání

Terasa je skvělým místem pro setkání s přáteli nebo uspořádání grilování. Důmyslně řešená terasa rozšíří obývací prostor do zahrady, kde přejde do zeleně a vytvoří tak skvělé místo k relaxaci. V současnosti máte na výběr z mnoha materiálů. Stálicí jsou však dřevěné terasy, které mohou působit jak rustikálně, tak moderně.

Z jakých dřevin si můžu vybírat?

Na výběr máte z široké palety terasových prken. Myslete však na celkový dojem. Terasa je prodloužením vašeho interiéru. Máte-li doma dřevěné podlahy, sáhněte po stejném dřevě nebo alespoň velmi podobném. Kontrastní barvy vytvoří přechod a výsledek nebude působit celistvě. Volbu neuspěchejte a klidně si zažádejte o vzorky, které zkusíte porovnat se svou podlahou doma. Tradičního vzhledu docílíte terasovými prkny z jehličnatých dřevin  jako jsou například smrkové palubky nebo modřínové či cedrové dřevo. K moderním domům skvěle vyniknou exotické dřeviny, které nabízí širokou paletu odstínů.

Péče o dřevěnou terasu

Pokud budete o svoji terasu pravidelně pečovat vhodně zvolenými prostředky, tak se vám odvděčí dlouho trvanlivostí a krásným vzhledem. Skvělého výsledku docílíte exteriérovými barvami a laky, které jsou navrženy speciálně pro použití na terasová prkna. Transparentní nátěr zachová původní odstín terasy, tónovaný lak pomůže zvýraznit krásu daného odstínu. Rodiče dětí jistě ocení, že jsou na trhu speciální protiskluzové oleje, které zajistí bezpečí při dětských hrách. Všechny barvy a nátěry na dřevo osmo jsou bezpečné a umožní dřevu dýchat. Jsou vytvořeny na bázi přírodních olejů, zachovají původní dřevo a nejsou jakkoliv zdravotně závadné. Pravidelná péče přinese svoje ovoce a vy se budete moci dlouhá léta pyšnit krásnou venkovní terasou.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..