Warning: Use of undefined constant HTTP_HOST - assumed 'HTTP_HOST' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/23520/stavebniodbornik_cz/www/wp-config.php on line 57

Warning: Use of undefined constant HTTP_HOST - assumed 'HTTP_HOST' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/23520/stavebniodbornik_cz/www/wp-config.php on line 58
Správně vybavený bazén vám bude dělat radost dlouhá léta – StavebníOdborník.cz

StavebníOdborník.cz

Online magazín o bydlení a stavebnictví

Správně vybavený bazén vám bude dělat radost dlouhá léta

Zapuštěné bazény se stále častěji stávají součástí zahrad českých domů, a to jak ve městech, tak i na vesnicích. Důvodů je mnoho, ať už pocit luxusu, který zapuštěný bazén vždy představoval, ale také hygienické podmínky, které panují na veřejných koupalištích. Nejde ale jen o samotný bazén. Aby bylo jeho použití opravdovou radostí za všech podmínek i dlouho po jeho montáži, je důležité také správné vybavení, kterým bude osazen. Díky tomu totiž můžete vylepšit jeho užitné vlastnosti a také dobu jeho možného používání.

Bazénové příslušenství zvyšuje užitnou hodnotu

Stejně jako okno není pouhá díra ve zdi, ani bazén není jenom velká vana. Spousta jednoduchých laciných bazénů podomácku zabudovaných často končí podobným způsobem: oprýskaná modř prosvítá třemi centimetry blátivé vody ulpívající na dně bazénu, který už pár let nikdo nepoužil. Důvody mohou být různé od porouchané filtrace přes nezábavnost jeho použití až po chladné počasí panující v oblasti. Všechny tyto problémy ale pomůže vyřešit správné bazénové příslušenství.

Zahradní bazén

Oblíbeným příslušenstvím je osvětlení bazénu a ohřev vody, který společně se zastřešením vytvářejí skvělé podmínky pro koupání během noci nebo i chladnějších částí roku. Zábavné plavání zase zajišťují různé verze protiproudu a čistotu vody vyřeší bazénová chemie, filtrační systémy i bezúdržbové podvodní vysavače, které důkladně odstraní veškeré nečistoty, jako je písek, vodní řasy nebo spadané listí.

Jak vybrat správný bazén

Možností tvarů, velikostí a hloubek bazénu existuje doslova bezpočet. Klíčové je určit si, jak často a k jakému účelu budeme bazén využívat. Zda jej chceme primárně na trénink plaveckého stylu a přípravě na závody, nebo zde budeme chtít jak plavat, tak ale třeba také relaxovat na plovoucím křesle nebo lehátku, případně si v jeho „peřejích“ budou chtít hrát malé děti. Pro všechny varianty i jejich kombinace existuje správné řešení, jehož návrh a realizaci je ideální konzultovat se specialistou, s nímž společně navrhnete, který bazén pro vás osobně bude ten pravý.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..