StavebníOdborník.cz

Online magazín o bydlení a stavebnictví

Rozjel se vám e-shop? Zařiďte si sklad

Sklad
Ohodnoť článek

Založení e-shopu není nic složitého, zařídit, aby fungoval už složité je. Když se to povede, následuje problém s místem a skladováním. Někdy stačí jedna místnost v bytě, ale třeba také externí sklad, který poskytne místo veškerému vašemu zboží. Jak si sklad vybrat a jak ho vybavit, se dočtete v našem článku.

Jak sklad zařídit?

Nejdůležitějším vybavením skladu je velké množství úložných prostor. Základním stavebním kamenem jsou klasické kovové regály. Pro vytvoření různorodých úložných prostor se využívají také pojízdné paletové regály, stohovací plastové přepravky, boxy, krabice a bedny různých velikostí a z různých materiálů.

Ve velkém skladu je nutné myslet i na uložení osobních věcí jako jsou bundy, boty nebo kam s pracovními věcmi jako jsou pracovní oblečení, boty nebo nářadí. Rozhodně nesmí chybět sociální zařízení a malá kuchyňka na ohřátí oběda nebo uvaření čaje.

Potřebujete sklad pro pneumatiky?

Prodáváte díly do aut, disky a pneumatiky? Vybavte si sklad regály na pneumatiky. V těchto regálech uskladníte pláště, disky i celá kola. Velkou výhodou regálů je možnost nastavení pater na libovolnou výšku. Díky tomu uskladníte pneu všech rozměrů a tipů. Bez problému tak uskladníte pneumatiky pro osobní auta, dodávky i kamiony.

Regály pro pneumatiky se dají přizpůsobit nejen pneumatikám, ale díly určené pro pneu se dají nahradit klasickými policemi, vznikne vám tak univerzální regál do skladu.

Různorodé zboží

Potřebujete uskladnit zboží od malého přes velké a od lehkého po těžké? Vytvořte si regálový systém, který si sestavíte podle vašich požadavků. Stačí udat maximální nosnost, materiál polic, výšku regálu a jeho hloubku. Pak už jen počet polic a délku (šířku) polic.

Sklad

Nezapomeňte na osvětlení

Ani v malém skladu se nesmí zapomínat na osvětlení. Budete tam přeci jen dávat dohromady všechny objednávky, potřebujete mít přehled v balíkách, vidět na štítky a faktury. Pro velké sklady jsou ideální LED trubice určené k osvětlení velké plochy. Počáteční investice je sice nákladnější, ale mají dlouhou životnost a mají nižší spotřebu než klasické žářivky.

Využijte pomocníky

Ve velkém skladu, ale ani v menším se vám bude hodit vysokozdvižný vozík. Existuje celá řada druhů, jsou vozíky s dieselovým pohonem, které mají vysokou nosnost a jednoduchou údržbu, navíc patří k těm levnějším, což se na začátek hodí.

Máte zboží na paletách? Nesmí vám chybět mobilní paletové váhy. Ty jsou určené především pro expediční pracoviště a sklady. Funguje nejen kk vážení europalet, ale také k jejich transportu. Na trhu jsou různé druhy silových indikátorů, které se nacházejí v konstrukci vozíku.

Pro uskladnění palet slouží přímo paletové regály. Jejich výhodou je variabilní nosnost a záleží tak na vás jakou nosnost pro své zboží potřebujete. Do paletových regálů se dají zakládat palety ze všech stran, a to nejen ručně, ale i za pomocí vysokozdvižného vozíku.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..