StavebníOdborník.cz

Online magazín o bydlení a stavebnictví

Laminátová plovoucí podlaha je to nejlepší řešení pro váš byt

Laminátové podlahy

Pořizujete si plovoucí podlahu a nejste si ještě úplně jisti, jaká varianta je pro váš byt ideální?

V dnešní době se značné popularitě těší laminátové plovoucí podlahy a vy se na následujících řádcích můžete seznámit s příčinami tohoto stavu.

Laminátové podlahy jsou ideální do paneláku

Laminátové podlahy jsou totiž ideálním řešením pro obyčejného člověka. Nežádají si nějakou přehnanou údržbu, zároveň vynikají svojí odolností. To je vlastnost, která je vítaná hlavně v paneláku, kam si lidé kupují drahou podlahu jen naprosto výjimečně.

Laminátové podlahy mají tu přednost, že nejsou citlivé na nízkou relativní vlhkost vzduchu, jež se v panelácích běžně vyskytuje. Další předností je skutečnost, že se laminátová podlaha nijak přehnaně nešpiní, pokud dojde k jejímu polití, není problém tekutinu setřít a uvést podlahu rychle do původního stavu.

Pokládku je lepší přenechat odborníkům

Předností plovoucí podlahy je její jednoduchá a rychlá pokládka, což je důvodem toho, že si někdy dokonce zákazníci pokládají podlahu sami. Většinou je ale lepší obrátit se přece jen na odborníky.

Při pokládce totiž záleží i na zdánlivě nepatrných maličkostech, k nimž patří nanesení lepidla do drážky. V případě, že se natře lepidla moc, lamely se nemusí dařit sesadit, v opačném případě pro změnu mohou špatně držet.

Nutné je brát v úvahu také dilatační spáry, což předpokládá důkladně změřit místnost a propočítat pokládku lamel.

Základem kvalitní pokládky je rovný podklad!

Pravděpodobně největší problém ale představuje vždy podklad, což potvrzují i nejzkušenější firmy jako Podlahy České Budějovice, což je v podstatě synonymum pro Podlahy Heřman.

Plovoucí podlaha si totiž nutně žádá rovný, suchý a pevný podklad, což rozhodně nebývá samozřejmostí. Zkušené podlahářské firmy si ovšem umí poradit i s různými zbytky lepidel a nátěrů z minulosti.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..