Warning: Use of undefined constant HTTP_HOST - assumed 'HTTP_HOST' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/23520/stavebniodbornik_cz/www/wp-config.php on line 57

Warning: Use of undefined constant HTTP_HOST - assumed 'HTTP_HOST' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/23520/stavebniodbornik_cz/www/wp-config.php on line 58
Betonové podlahy jsou stále oblíbenější – StavebníOdborník.cz

StavebníOdborník.cz

Online magazín o bydlení a stavebnictví

Betonové podlahy jsou stále oblíbenější

Betonové podlahy

Pryč jsou doby, kdy se bylo možné setkat s betonovými podlahami maximálně v různých průmyslových provozech, dnes již se stále častěji objevují i v běžných domácnostech.

Jaké jsou příčiny jejich stoupající popularity?

Druhy betonových podlah

Laik se v dané problematice bude jen stěží orientovat, ale měl by rozhodně vědět, že existují betonové podlahy rozličných druhů. Hlavní rozdíl se mezi nimi nachází v použitém materiálu, když se běžně užívá cementový, anhydritový, asfaltový i magnezitový potěr.

Anhydritové podlahy

Každý tento materiál má samozřejmě své specifické vlastnosti. Kladem betonových podlah je jejich rychlé provedení, když se dá během 24 hodin uskutečnit pokládka v celém domě.

Hned další den je pak možné po podlahách chodit!

Kvalitní izolace zvyšuje komfort vašeho bydlení

V okamžiku, kdy realizujete pokládku nové podlahy, by bylo hříchem neprovést také její izolaci. Kvalitní izolace podlahy má totiž blahodárné účinky pro vaši peněženku i uši.

Jak je to možné?

Správné provedení garantuje úsporu na energiích i snížená hlučnosti. Zásluhou izolace podlahy je komfort vašeho bydlení posunut o několik stupínků výše.

Aplikace izolace je ideální pro základové desky a novostavby, ale současně i pro rekonstruované byty, půdní vestavby a terasy i balkony.

Vlastnosti anhydritových podlah

V domácnostech se dnes velmi často vyskytují anhydritové podlahy. Je to díky tomu, že dosažení rovinnosti je u nich jednodušší než u klasických podlah.

Anhydritové podlahy je možné zařadit do procesu „mokré cesty“, když materiál je užit ve vysokém stavu tekutosti. Technologie anhydritových litých podlah je navíc vyzdvihována kvůli své šetrnosti k životnímu prostředí.

Konečně anhydritová podlaha je pevnější než běžná cementová podlaha, což je dáno způsobem zpracování.

Výše uvedené důvody představují důvěryhodné vysvětlení, proč jsou betonové podlahy stále oblíbenější. Uvažujte o nich i vy!

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..